Informacja prasowa w Niemczech na temat polskiej Odlewni Ciśnieniowej Lenaal.

Odlewnia ciśnieniowa LenaalNa całym świecie dostawcy motoryzacyjni stawiają przy produkcji swoich części odlewanych na wiodącą technologię pieców topialnych StrikoWestofen (Gummersbach). Tak użytkuje również prywatna polska odlewnia Lenaal (Radom) przechylny piec topialno-podgrzewczy do aluminium typ StrikoMelter MH II. Technologia ta pochodzi z Gummersbach i realizowana jest poprzez produkcję i dostawy z zakładów w Strzelcach Opolskich (Polska). W codziennej eksploatacji zastosowany system wykazuje się nie tylko wspaniałą jakością stopionego metalu lecz jest do tego wysoce ekonomiczny: nowy piec zużywa prawie o 50 procent mniej gazu niż dotychczasowo stosowane topialne piece tyglowe. W ten sposób inwestycja zamortyzuje się całkowicie w firmie Lenaal w przeciągu dwóch lat. Przy tym dochodzą dodatkowe oszczędności przez zdecydowanie lepsze uzyski metalu, aż do 99,7 procent i zdecydowanie wydłużone przerwy pomiędzy konserwacjami i krótkie czasy postojów.

Najwyższa jakość odlewów jest dla prowadzonego przez właściciela, polskiego Zakładu Odlewniczego Lenaal w Radomiu jednym z najważniejszych kryteriów produkcji. U renomowanego dostawcy dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego powstają części z odlewów aluminiowych, które często są elementami gwarantującymi bezpieczeństwo. Homogeniczny stopiony metal, wolny od tlenków i z niskim indeksem gęstości, jest w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ważny dla przeżycia. Aby móc sprostać międzynarodowej konkurencji, zarząd przedsiębiorstwa zdecydował w roku 2012 pozyskanie topialno-podgrzewczego pieca do aluminium StrikoMelter ze StrikoWestofen.

„Dysponujemy ponad 20 letnim doświadczeniem w odlewaniu ciśnieniowym i dostarczamy do klientów w Europie i w Stanach Zjednoczonych” - wyjaśnia Łukasz Pokusa, młodszy szef firmy Lenaal i Dyrektor Produkcji. „W międzynarodowej konkurencji, obok najwyższej jakości odlewów, decydującym czynnikiem jest również ekonomiczność. Dzięki wiodącej na rynku technologii StrikoMelter z Gummersbach dysponujemy zdecydowaną przewagą konkurencyjną.” Wyjątkowa efektywność pieców topialnych StrikoMelter redukuje w porównaniu do wcześniej stosowanych tyglowych pieców topialnych zużycie energii ze 120 metrów sześciennych gazu na tonę stopionego aluminium o prawie połowę.

Pełny i oryginalny tekst artykułu na stronie internetowej firmy Dako pr corporate Communications.

Powrót